Site Map

Bugün : 22.09.2019

Haberler

Facebook’tan sosyal ticaret hamlesi

13 Ekm
Facebook’tan sosyal ticaret hamlesi


Facebook yakında bir AVM’ye dönecek desek yeridir. Sosyal ağ kullanıcıların ürünleri satın alabileceği bir takım özellikleri sunmaya hazırlanıyor.

Yaptıkları açıklamada bundan sonra giysi, elektronik vb. satış kanallarından ürün satışını yapacaklarını alışveriş sekmesi oluşturacağını duyurdu. İşin güzel yanı ise, bu satın alma işlemi kullanıcılar Facebook’tan çıkmayarak alışveriş yapabilecek.

Mesela, beğendiğiniz ürünün rengini ve beden seçimini yaptıktan sonra kullanıcılar belirlenen alışveriş sayfasına yönlendirecek. Bu sayede hedef kitle doğrudan satışa yönlendirilmiş olacak.

Facebook buna ek olarak perakendecilerin sayfalarından doğrudan ürün satın almaya imkan veren yeni reklam formatları kullanacağını da belirtti. Bu yeni reklam modellerinde şu anda da kullanılmakta olan “satın al” butonunu daha yaygın kullanılabilir olması amaçlanacak.

Facebook Temmuz ayından bu yanan bu konuyla ilgili testlerine başlamıştı. Bir araştırmaya göre 1,5 milyar kullanıcının yarısı haber akışında ya da ürün Facebook sayfasında gördüğü ürünlere bakmak için markanın sitesine gidiyor.

Facebook’un uzun zamandır denemeler yaptığı sosyal ticaret hamlesi görünen o ki satın almayı kolaylaştıran çözümle hayatımıza giriş yapıyor, ilerleyen süreçte arkadaşın bu ürünü aldı gibi sosyalleştirme özellikleri ile farklı bir noktaya gelmesi muhtemel. Peki bu konuya ilgiyi size soralım Facebook’ta gördüğünüz bir ürünü anlık olarak satın almak ister misiniz?

Kaynak: sosyalmedya.co

Yazan Admin

Gönderildi Ekm,13.2015

Bu yazı toplamda 862 kez okundu
Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Ön Kayıtlar Başladı!

ön kayıtlar başladı

DuyurularToplam Ziyaret: 548517 Online Ziyaretçi: 2 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 287844 Bugünlük Ziyaret: 44