Site Map

Bugün : 20.08.2019

Kütüphane

Kütüphane » G

Gizlilik (Privacy) Nedir?

Gizlilik (Privacy) Nedir? Gizlilik veya Mahremiyet, bir işlem sırasında müdahil olan taraflara ait bilgilerin, işlem verilerinin ya da yazışmaların konu dışındaki kişi veya kurumlardan saklı tutulması durumuna verilen isimdir. E-ticaret siteleri de dahil pek çok...

Devamı...

Graphic Nedir?

Objelerin kelimeler olarak değil de resim olarak görüntülenebilmesini sağlayan hardware/software özelliği. Bu işlemlerde çizgi çizebilme ve çeşitli işlemleri uygulayabilme özellikleri vardır.

Devamı...

Groupware Nedir?

Groupware Nedir? Aynı bilgiler üzerinde çalışan, aynı binada, odada veya ağ üzerinde çalışan bir grup insan için tasarlanan programlara denir.

Devamı...

Gopher Nedir?

Gopher Nedir? Internet üzerinde hypertext kullanmadan değişik menülerdeki materyallere ulaşmayı sağlar. Gopher sitelerinde resim ve program yoktur. Tamamen text formatından oluşur. Kullanımı gittikçe azalmaktadır. 

Devamı...

GuestBook Nedir?

GuestBook Nedir? Ziyaretçi Defteri. Girdiğiniz Web sitesine, site hakkındaki görüş, istek ve önerilerinizi yazıp, diğer ziyaretçilerin yazdıklarını okumanızı sağlar.

Devamı...

Graphical User Interface - GUI Nedir?

Graphical User Interface - GUI Nedir? Grafik Kullanıcı Arayüzü.Grafiksel yöntemleri kullanan kullanıcı arayüzü.

Devamı...

GUI Nedir?

Karaktere dayalı bilgisayar ınterface'leri ve DOS için kullanıcıya kolaylık sağlayan bir alternatif. Kullanıcıya karakterlere dayalı bir kumanda klavyesinde yazmak yerine bir dizi kumanda seçeneğinden istediğini vurgulama imkanı verir.

Devamı...

GIF Nedir?

Grafik dosyalarını sıkıştırmak ve böylece veri aktarma zamanından tasarruf etmek amacıyla Compuserve tarafından yaratılmış birer grafik formatıdır. Web dokümanlarında sık sık kullanılır. 

Devamı...

Google Earth Nedir?

Google Earth Nedir? Google Earth, tüm Dünya'nın uydularından çekilmiş değişik çözünürlükteki fotoğrafların görüldüğü, Google Labs tarafından satın alınan Keyhole adlı şirketin geliştirdiği bir bilgisayar...

Devamı...

GIF Nedir?

GIF Nedir? GIF, İngilizce Grafik Değiştirme Biçimi anlamına gelen Graphics Interchange Formatin kısaltmasıdır ve bir sayısal resim saklama biçimidir. Kayıpsız sıkıştırma kullanır. 8-bit renge (yani 256 renge) kadar destek verir ve 1-bit'lik (yani tek renk için)...

Devamı...Toplam Ziyaret: 531269 Online Ziyaretçi: 3 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 817393 Bugünlük Ziyaret: 98