Site Map

Bugün : 29.05.2020

Haberler

24. Ulusal Bilim Olimpiyatları İçin Son Başvuru Tarihi: 10 Mayıs

03 May
24. Ulusal Bilim Olimpiyatları İçin Son Başvuru Tarihi: 10 Mayıs

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB) tarafından düzenlenen “24. Ulusal Bilim Olimpiyatları ve 21. Ulusal Ortaokul Matematik Olimpiyatı” başvuru tarihi 10 Mayıs 2016 tarihinde sona eriyor.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından liseye (son sınıflar hariç)  ve ortaokulların 8. sınıfına devam eden öğrencileri Temel Bilimlerde çalışmalar yapmaya özendirmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bu alanlarda gelişmelerini destekleyerek katkı sağlamak amacıyla Matematik, Bilgisayar, Fizik, Kimya ve Biyoloji dallarında Ulusal Bilim Olimpiyatları düzenleniyor. Yarışmalara başvurular lise müdürlüklerince yapılabiliyor. Liseler, son sınıf öğrencileri hariç, her daldan en çok 10 öğrenci için başvuru yapabiliyor.

Ortaokul 8. Sınıflar, bu sınava Fizik, Kimya, Biyoloji ve Bilgisayar dallarından katılabiliyor. Başvurular yine ortaokul müdürlüklerince yapılıyor. Ortaokulların 8. Sınıfına devam eden öğrenciler adına her okul en çok 2 öğrencisi için başvuru yapabiliyor. (Matematik dalı hariç)  

21. Ulusal Ortaokul Matematik Olimpiyatı

TÜBİTAK, ortaokula devam etmekte olan öğrencileri matematik alanında çalışmalar yapmak üzere yönlendirmek, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda erken yaşlardan itibaren özel eğitim olanakları sağlayarak gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla her yıl ülke genelinde Ulusal Ortaokul Matematik Olimpiyatı düzenliyor.

 Ortaokulların 5., 6., 7. ve 8. sınıflarına devam eden öğrenciler adına her okul Olimpiyata en çok 5 öğrencisi için başvuru yapabiliyor. Başvurular ortaokul müdürlüklerince yapılabiliyor.

Kaynak: TÜBİTAK

Yazan Admin

Gönderildi May,03.2016

Bu yazı toplamda 791 kez okundu
Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Ön Kayıtlar Başladı!

ön kayıtlar başladı

DuyurularToplam Ziyaret: 678864 Online Ziyaretçi: 2 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 790 Bugünlük Ziyaret: 48