Site Map

Bugün : 26.05.2020

Haberler

Avrupa Bilişim Sistemleri Konferansı 24 yıl aradan sonra Boğaziçi'nde

13 Haz
Avrupa Bilişim Sistemleri Konferansı 24 yıl aradan sonra Boğaziçi'nde

Bilişimin zirvesindeki akademisyen ve profesyonelleri buluşturacak olan 24. Avrupa Bilişim Sistemleri Konferansı, ECIS 2016 12-15 Haziran 2016 tarihleri arasında İstanbul'da, Boğaziçi Üniversitesi'nde gerçekleştiriliyor. Konferansın son günü 15 Haziran'da Türkiye'den 15 lider şirketin üst düzey yöneticilerinin yer alacağı ECIS 2016 CIO Sempozyumu gerçekleştirilecek.
100 ülkeden dört binden fazla araştırmacının üyesi olduğu Association of Information Systems, AIS tarafından dünya çapında tanınan az sayıda konferanstan biri olan, Avrupa'nın en prestijli Bilişim Sistemleri konferansları arasında yer alan ECIS çatısı altındaki dev buluşma, 24 yıldır ilk defa Türkiye'de, Boğaziçi Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek.

Bilişim sistemlerinin insanları, kurumları, ülkeleri, nesneleri bağlayan niteliğiyle ana teması "Küresel Geçit Olarak Bilişim Sistemleri" olarak belirlenen ECIS 2016 Konferansı'nda 40'dan fazla ülkeden 300 akademik çalışma sunulacak. 500 katılımcıyı ağırlayacak konferansta akademisyen ve profesyoneller bilişimin geleceğine yön verecek konuları tartışmaya açacak.

Türkiye'den yönetim bilişim sistemleri akademisyenlerinin önemli bir başarısı olarak kabul edilen ECIS organizasyonun Istanbul'a gelmesi Türkiye'nin ECIS'te Avrupa Birliğine girmesi olarak yorumlanıyor. ECIS Istanbul'un AIS'te Türkiye başlığının açıldığı 2016 yılında gerçekleştiriliyor olmasının da uluslararası bilişim akademisyenlerinin Türkiye'ye olan ilgisini katlaması bekleniyor. Konferansın eş başkanlıklarını Prof. İzak Benbasat, Prof. Niels Bjørn-Andersen ve Prof. Aslı Sencer üstleniyorlar.

 

kaynak:btnet.com.tr

Yazan Admin

Gönderildi Haz,13.2016

Bu yazı toplamda 855 kez okundu
Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Ön Kayıtlar Başladı!

ön kayıtlar başladı

DuyurularToplam Ziyaret: 677306 Online Ziyaretçi: 4 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 333159 Bugünlük Ziyaret: 82