Site Map

Bugün : 23.02.2020

Kütüphane

Kütüphane » K

Kanal (Channel) Nedir?

Kanal (Channel) Nedir? İki elektronik ortam arasında verilerin birinden diğerine ulaşması için gerekli olan fiziksel yapılardır. Telefonların ya da bilgisayarların kabloları veya uydu üzerinden kurulan iletişim için teknik gereksinimler kanala örnektir.

Devamı...

Karnaugh Diagram Nedir?

Karnaugh Diagram Nedir? Mantıksal fonksiyonların giriş çıkış ilişkisini göstermek ve sadeleştirmeyi kolaylaştırmak için düzenlenen dikdörtgensel diyagramdır.

Devamı...

K-means Method Nedir?

K-means Method Nedir? Açınsayıcı veri analizinde, verilerin nasıl gruplandığını gözlemlemek için yürütülen bir analizdir. K-ortalamalar yöntemi, bir grup oluşturan verilerin ortalamasını bulma ve verilen bir ortalama etrafında verileri...

Devamı...

Key Pin Nedir?

Key Pin Nedir? Birbirine uymayan modüllerin yanlışlıkla veya zorlanarak takılmasına engel olan çividir.

Devamı...

Key Field Nedir?

Key Field Nedir? Bir veritabanı veri kümesi içerisinde ya da buna bağlı olarak duran ve veri kümesini tanıtıcı bilgileri içeren alandır. Tipik olarak ilişkisel veritabanlarında kullanılır.

Devamı...

Kiosk Nedir?

Kiosk Nedir? Satış bilgileri, alışveriş rehberi gibi etkileşimli bilgiler sunan bağımsız bilgi sunuş noktasıdır. Bilgi büfelerinin hem belgeleme ve eğitim gerekmeden kullanılabiliyor olması hem de dayanıklı ve başına birisi dikilmeden çalışıyor olması gerekir....

Devamı...

Keylock Nedir?

Keylock Nedir? Paylaşılan bir veritabanı, sabit disk, dosya gibi bir bilgi kaynağına erişimi engelleme aracıdır.

Devamı...

Keypad Nedir?

Keypad Nedir? Kimi bilgisayar işlevlerini yürütmek ya da bir telefonda numara çevirmek üzere kullanılan on ikilik tuş takımıdır.

Devamı...

Keyboard Nedir?

Keyboard Nedir? İnsan-bilgisayar iletişiminde kullanılan, tipik olarak 100’e yakın tuştan oluşan giriş ve kontrol aygıtıdır.

Devamı...

Keylogger Nedir?

Keylogger Nedir? Keylogger basitçe sizin klavyeden yaptığınız her vuruşu kaydeden ve bu kayıtları kişisel bilgilerinizi çalmak isteyen kişlere gönderen programlardır. Bu kişiler istedikleri zaman bunlara ulaşıp yazdığınız her tür bilgiyi görebilirler....

Devamı...Toplam Ziyaret: 635560 Online Ziyaretçi: 1 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 905748 Bugünlük Ziyaret: 112