Site Map

Bugün : 20.08.2019

Kütüphane

Kütüphane » L

Log Nedir?

Log Nedir? Bilgi işlemede bir veri kümesi üzerindeki değişikliklerin zamana göre dizilmiş tutanağıdır.

Devamı...

Lockout Nedir?

Lockout Nedir? Bilgisayarda çoklu işleme mimarisinde, kritik verilere aynı anda birden çok işlemcinin erişimini engelleyen programlama tekniğidir.

Devamı...

Lock-Up Nedir?

Lock-Up Nedir? Bir bilgi işleme sisteminde ortak özkaynaklara sahip çıkmak isterken çekişen iki bilgisayarın birbirini kilitlemesidir.

Devamı...

Local Host Nedir?

Local Host Nedir? Bir bilgisayar topluluğunda veritabanı yönetimi, ağ bağlantıları gibi hizmetleri herkes için yapan bilgisayardır.

Devamı...

Light Emitting Diode (LED) Nedir?

Light Emitting Diode (LED) Nedir? Bir taraftan ileri yönde besleme gerilimi verildiğinde evre uyumsuz ışık yayan diyottur. Elektro-ışıma sonucunda yayılan ışık diyotun kimyasal kompozisyonuna bağlı olarak farklı renklerde ya da mor ötesi bantta olabilir.

Devamı...

Live3D Nedir?

 Live3D Nedir? Kullanıcıların görüntüleme ve sanal etkileşimler yapmalarına elveren örün tarayıcılarına yerleştirilen VRML Netscape özelliğidir.

Devamı...

Licensed Program Nedir?

Licensed Program Nedir? Kullanım haklarını satın almış ya da bu hususta bir sözleşme imzalamış bir kişi ya da bir grup tarafından kullanılabilen yazılımdır.

Devamı...

Learning Algorithm Nedir?

Learning Algorithm Nedir? Bir veri işleme sisteminde, yapılan hatalar, verilen yanlış kararlardan yararlanarak kendisini iyileştirebilen algoritmadır.

Devamı...

LAN Topology Nedir?

LAN Topology Nedir? Yerel alan ağının yıldız, halka, döngü vb. şeklinde olabilen yapısıdır.

Devamı...

LCD (Liquid Crystal Display) Nedir?

LCD (Liquid Crystal Display) Nedir? Üst üste oturtulmuş iki elektrot arasındaki, sıvı kristal eriyiğin ışık geçirme özelliklerinin bir elektrik akımı tarafından kontrol edilmesi ilkesine dayalı ekrandır. Bu sıvıdan elektrik akımı geçtiğinde kristaller...

Devamı...Toplam Ziyaret: 531272 Online Ziyaretçi: 2 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 817414 Bugünlük Ziyaret: 100