Site Map

Bugün : 20.08.2019

Kütüphane

Kütüphane » N

Netscape Nedir?

Ana sayfa oluşturmakta ve WWW ile internetteki sayfalara göz gezdirmekte yardımcı olacak bir çeşit browser yazılımıdır.

Devamı...

Notepad Nedir?

Notepad Nedir? Klavyesiz olup bir kalem şişle verilerin ve kısa notların girildiği taşınır bilgisayardır.

Devamı...

Nickname Nedir?

Nickname Nedir? Elektronik posta adres defterinde bir kullanıcı adı için girilen takma addır. Tüm ağ üzerinde geçerliliği olan bir ada, sadece yerel anlamda geçerli olarak verilen ikinci ad.

Devamı...

Network Operating System (NOS) Nedir?

Network Operating System (NOS) Nedir? Aynı anda birçok kullanıcıya hizmet verebilen, yönetim ve güvenlik işlerini de kotaran ve ağ üzerinde bilgi işleyecek şekilde tasarımlanmış işletim sistemidir. Bilgisayarları ve uçbirim aygıtlarını yerel alan ağına...

Devamı...

Network Information Center (NIC) Nedir?

  Network Information Center (NIC) Nedir? Bir ağ üzerindeki kullanıcılara, teknik destek, yönetim hizmetleri ve bilgi sağlayan merkezdir.  

Devamı...

Network Database Nedir?

Network Database Nedir? Ağ ortamında çalıştırılan ve yetkili kullanıcıların erişebildikleri veritabanıdır.

Devamı...

Network Address Nedir?

Network Address Nedir? Paket anahtarlamada, veri uçbirimi ana bilgisayar, santral, çoğullayıcı gibi her bir aygıtı ağ üzerinde tanıtmada kullanılan kimliktir.

Devamı...

Network Nedir?

Network Nedir? Elektrik ve elektronik elemanların, aygıtların, aygıt takımlarının, kaynakların, dönüştürücülerin vb. arabağlantılanmasıdır. Elektrik devrelerinde akımın devresni tamamlatan kapalı bir döngü bulunur.

Devamı...

Netcam Nedir?

Netcam Nedir? Internet üzerinde videokonferanslar yapmak ve çeşitli yerlerden gelen video çekimlerini gerçek zamanda internet üzerinde yayımlamak amacıyla bilgisayara bağlı küçük sayısal kameradır.  

Devamı...

Navigasyon Nedir?

Navigasyon Nedir? Navigasyon (seyir veya seyrüsefer) bir noktadan başka bir noktaya gitmek için en elverişli yolu tayin etme ve seferi uygulamadır.

Devamı...Toplam Ziyaret: 531314 Online Ziyaretçi: 4 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 817495 Bugünlük Ziyaret: 106