Site Map

Bugün : 21.08.2019

Kütüphane

Kütüphane » U

Unix Nedir?

Unix Nedir? UNIX işletim sistemi bir ağ işletim sistemidir. Birden çok bilgisayar aynı anda bu işletim sistemini kaynaklarını paylaşmak için kullanabilir. UNIX işletim sistemi kullanan herkesin özel bir kullanıcı adı Username yada Login vardır. Çok sayıda...

Devamı...

Ultrabook Nedir?

Ultrabook Nedir? İnce, güçlü ve hafif tasarıma sahip yeni dizüstülere verilen isimdir.

Devamı...

Unlink Nedir?

Unlink Nedir? Bilgisayardaki bir dosyanın adını silmek ve ilişkin bağlantılarını ortadan kaldırmak.

Devamı...

UPS Nedir?

UPS Nedir? Sunucularda ve bilgisayarlarda kullanılır ve elektrik kesintilerinde bir bilgisayarı birkaç dakika açık tutmak için kullanılır. Bu süre zarfında kullanıcı bilgisayarını kapatarak veri kaybını vb. durumları önler.

Devamı...

UML Nedir?

UML Nedir? UML, bir programlama dili olmayıp karmaşık yazılım projelerinin programlama dillerinden bağımsız, daha basit bir şekilde ifade eden görsel modelleme dilidir.

Devamı...

Ubuntu Nedir?

Ubuntu Nedir? Ubuntu, Linux tabanlı özgür ve ücretsiz bir işletim sistemidir. Ubuntu'nun hedefi ortalama bilgisayar kullanıcılarına kullanımı ve kurulumu oldukça kolay, güncel ve güvenli bir işletim sistemi sunmaktır.

Devamı...

Union Nedir?

Union Nedir? Ancak bütün bağımsız değişkenleri 0 olduğunda sonucun da 0 olduğu Boole işlemi. Eşanlamlısı "Boolean add, OR operation, logical add".

Devamı...

URL Nedir?

URL Nedir? Internet üzerindeki bir özkaynağın tipini ve yerini belirten ve bir standarda uyan karakter dizgisinden oluşan ad. Örneğin, . En popüler Internet kaynak belirteçleri http URL olarak geçer.

Devamı...

User Data Nedir?

User Data Nedir? Bir ortama kaydedilmiş olan kullanıcıya ait veriler; bu veriler, bunların nasıl işleneceğini belirten kontrol verilerinden farklıdır.

Devamı...

User Password Nedir?

User Password Nedir? Bir kullanıcıyı sisteme tanıtan özel karakter dizgisi.

Devamı...Toplam Ziyaret: 531783 Online Ziyaretçi: 3 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 817869 Bugünlük Ziyaret: 45