Site Map

Bugün : 07.04.2020

Kütüphane

Kütüphane » A

AVI Nedir?

AVI Nedir? Hem audio hem de video verilerini içeren doya. AVI dosyalarını çalabilmek için Video for Windows programı gerekir. AVI, "audio video interleaved" teriminin kısaadı olup audio ve video sıkıştırılmış halde almaşan bloklarda, yani bir video bloğu bir...

Devamı...

Address OverFlow Nedir?

Address OverFlow Nedir? Bilgisayarda, bir adresin adres bilgisini taşıyan yazmaca sığamaması; bu olay, örneğin arabellekteki bir iş kuyruğunun çok uzaması sonucu olabilir.

Devamı...

Adjust Nedir?

Adjust Nedir? İstenen değere ulaşabilmek için bir düzeneğin bir elemanının değerini ya da bir aletin devresini değiştirmek.

Devamı...

Align Nedir?

Align Nedir? Nesneleri bir çizgi oluşturacak şekilde düzenlemek, kesin bir ayarlama ya da görece doğru konumlama durumuna getirmek.

Devamı...

AND Gate Nedir?

AND Gate Nedir? Girişlerdeki mantıksal değişkenlerin tümünün değeri 'doğru' olduğunda çıktının da 'doğru', diğer durumlarda çıktının hep 'yanlış' olduğu geçit.

Devamı...

Applet Nedir?

Applet Nedir? Hangi işletim sistemi olursa olsun Internet gezgininin bilgisayarında ağdan indirilerek yürütüme konan ve örün belgesi ile gelen Java dilinde yazılmış küçük uygulama programı.

Devamı...

AWT Nedir?

AWT Nedir? Java'nın grafikli kullanıcı arayüz ortamıdır. Başka bir deyişle pencereler, düğmeler, radyo butonlar ve menüler gibi görsel bileşenler içeren kütüphane AWT'dir.

Devamı...

Action Code Nedir?

Action Code Nedir? Bilgi işlemede bir veri dizisinin arasına sokulan ve sıradaki işlemi belirten kod. Örneğin, programın derlenmesinde çağırılması gereken alt programı bildiren kod.

Devamı...

Acrobat X Pro Nedir?

Acrobat X Pro Nedir? Adobe® Acrobat® X Pro yazılımı, son derece profesyonel PDF iletişimleri sunmanızı sağlar. Zengin ortam içerikli PDF dosyaları oluşturun ve düzenleyin, bilgileri daha güvenli paylaşın ve ekip geri bildirimlerini daha etkili bir şekilde...

Devamı...

Anti Aliasing

Anti Aliasing 3D grafik kartlarında grafik işleme tekniklerinden birine verilen isimdir. Özellikle gelişmiş üç boyutlu oyunlar gibi yüksek grafik detay seviyesine sahip programlarda sıkça kullanılan bu yöntem, ekranda beliren görüntünün...

Devamı...Toplam Ziyaret: 658454 Online Ziyaretçi: 3 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 929052 Bugünlük Ziyaret: 54