Site Map

Bugün : 17.02.2020

Kütüphane

Kütüphane » A

ASCII Nedir?

ASCII Nedir? Birçok bilgisayarın kullandığı standart 8 bitlik haberleşme kodudur.

Devamı...

ARPANET Nedir?

ARPANET Nedir? İleri Araştırma Projeleri Ajansı Bilgisayar Ağı (Advanced Research Projects Agency Network). Internet ağı konusunda ilk çalışmalar yapılırken o ağa verilen ad. Bugünkü Internet'in temeli.

Devamı...

Assemble Editing Nedir?

Assemble Editing Nedir? Video görüntü sekansları playbek bir VCR'den bir VCR alıcısına, edit control cihazından, pre-roll veya yumuşak edit sağlayan diğer imkanlardan faydalanmaksızın direkt olarak geçirilmesi. edit olarak da bilinir.

Devamı...

Aspect Ratio Nedir?

Aspect Ratio Nedir? Bilgisayarlı grafik işlemlerinde, bir çerçevenin veya bir görüntünün yatay ölçülerinin, dikey ölçülerine göre oranı. Bu oranın korunması veya kontrol edilmesi, bir görüntünün...

Devamı...

Assembler Nedir?

Assembler Nedir? Makine dilinde program üreterek bilgisayar tarafından doğrudan işletilebilmesini sağlayan bilgisayar programıdır.

Devamı...

Audio Track Nedir?

Audio Track Nedir? Audio sinyallerini taşıyan video teybin bir bölümü.

Devamı...

ATTRIBUTE Nedir?

ATTRIBUTE Nedir? HTML sayfalarında kullanılan kontrollerin (TAG) aldığı parametrelerdir. Herbir parametre kontrole yeni bir özellik ekler. Bazı parametreler değer alır, bazıları ise olduğu gibi kullanılır.

Devamı...

Authorware Nedir?

Authorware Nedir?  Çok medyalı gösteriler yaratmak için kullanılanı ortaya çıkaran ve dahil edilmesi gereken video ve audio elemanlarının belirten geliştirilmiş yazılım programları.

Devamı...

AWK Nedir?

AWK Nedir? Unix'in özelliklerini de taşıyan oldukça güçlü bir "yığın dilidir." Awk, Unix kabuğunun dosya işleme arabirimlerine, "C" benzeri yapısal programlama gibi bir çok ilave getirir.

Devamı...

Adapter Nedir?

Direkt olarak birbirlerine uyum sağlamayan iki konnektörün veya cihazın bağlanmasını sağlayan bir aracı cihaz.

Devamı...Toplam Ziyaret: 631052 Online Ziyaretçi: 5 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 902260 Bugünlük Ziyaret: 243