Site Map

Bugün : 22.08.2019

Kütüphane

Kütüphane » B

Backlight Correction Nedir?

Backlight Correction Nedir? Video kamerada arkadan gelen ışığı ayaralayacak objenin karanlık görünmesini önleyen sistem.

Devamı...

Back up Nedir?

Back up Nedir? 1- Data disketlerinin 2. kopyası veya tahrip olma, kaybolma olasılıklarına karşı yapılan yedekleme işlemi.2- Esas elemanın işlemi tamamlayamaması halinde işlemi tamamlamak için kullanılan yedekleme.

Devamı...

BACKLINKING Nedir?

BACKLINKING Nedir? Backlinking, Lycos tarama servisi tarafından düşünülmüş zekice bir özelliktir. Hiçbir Web servisi sizi başka servislere bağlayıp sonra unutumak istemez. Bu yüzden Lycos, sizi başka bir servise bağladıktan sonra geri...

Devamı...

Bağlantı Noktası Nedir?

Bağlantı Noktası Nedir? Sisteme dışarıdan gelen bilgi paketlerinin her birinde hangi bağlantı noktasına gideceği bilgisi vardır. Sistem dahilindeki bağlantı noktalarının herbirinde bir iletişim yazılımı çalışmaktadır. Gelen paket işlem yapılmak üzere bu...

Devamı...

Baud Rate Nedir?

Baud Rate Nedir? Bilgisayar kontrollu sistemlerde seri hatlar üzerindeki bilgi akış hızı birimi.

Devamı...

BASIC Nedir?

BASIC Nedir? Kelimelerinin ilk harflerinden oluşan, ilk defa DARMOUNTH kolejinde geliştirilen en basit bilgisayar programlama dili.

Devamı...

Baud Nedir?

Baud Nedir? Bilgi işleme hızı birimi. Bir saniyede gelen bilgi sinyallerinin değeri baud olarak hızı verir. Tipik baud değerleri 110, 300, 1.200, 2.400, 4.800, 9.600, 14.400, 28.800, 36.600.

Devamı...

BBS Nedir?

BBS Nedir? Kullanıcıların mesaj bırakabildikleri elektronik bülten panosu. Modem aracılığıyla bağlanılarak bilgi alışverişinde bulunulan on-line sistemlerin genel adı. Bilgisayarlı Bilgi Servisi olarak Türkçeleştirilmiştir. Bazı BBS'ler üyelik...

Devamı...

BMP Nedir?

BMP Nedir? Grafik formatı. Windows Paintbrush öğesi üzerinden ulaşılabilen dosya uzantısı.

Devamı...

Boot Nedir?

Boot Nedir? Sistemin istenilen seviyeden işleme başlamasını sağlayan makine prosedürü. İlk birkaç talimat, bir giriş cihazından gelir ve bunlarla sistemin tamamının yüklenebilmesi sağlanır.

Devamı...Toplam Ziyaret: 532881 Online Ziyaretçi: 2 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 818804 Bugünlük Ziyaret: 142