Site Map

Bugün : 22.08.2019

Kütüphane

Kütüphane » B

BASE64 Nedir?

BASE64 Nedir? Base64 aslında şifrelemeden öte bir kodlama tekniği olarak ortaya çıkmıştır. 8 bitlik bir veriyi 64 bitlik bir veri haline getirerek 8 bit olmayan farklı katmanlarda veri iletişimi sırasında veri kaybını önlemek için kullanılır.

Devamı...

BIOS Nedir?

BIOS Nedir? Klavye, disket sürücü ve sabit disk gibi temel donanım öğeleri ile etkileşimleri kontrol eden kod.

Devamı...

Bin Nedir?

Bin Nedir? Bir olasılık dağılımının ampirik kestiriminde, olayların sayımı için kullanılan değer aralıklarından biri; örneğin, [0,1] arasında yer alan bir rasgele değişkenin alacağı değerler [0, 0.  ,  , [0.1, 0. gibi on seleye bölünebilir.

Devamı...

Beta Site Nedir?

Beta Site Nedir? Bir yazılım ya da donanımın, piyasaya sunulmadan önce gönüllü ya da profesyonel kişilerce sınamaya tabi tutulduğu kuruluş.

Devamı...

BIOS Boot Nedir?

BIOS Boot Nedir? BIOS önyükleme süresini bir hayli kısaltan, gereksiz kodları ortadan kaldırma, seçici olarak donanım kullanımı sağlayan ve yapılandırma mantığı olan Intel yazılımı.

Devamı...

Background Nedir?

Background Nedir? Arkaplan. Bilgisayarda öncelikli işlerden arta kalan zamanda yürütülen veya gerçek zamanda yürümeyen işlere ilişkin. Bir televizyon ya da film sahnesinde aktif olan öğelerin dışında kalan ortamın görüntüsü,...

Devamı...

Bridge Nedir?

Bridge Nedir? Adobe® Bridge CS6 dijital varlık yönetimi yazılımı, tüm yaratıcı varlıklarınıza merkezden erişmenizi sağlayan güçlü bir fotoğraf ve tasarım düzenleyicidir.

Devamı...

Back Door

Back Door Arka kapı. Sistem üzerinde programcının kendi kullanımı için bıraktığı aralık. Sistemin düzgün çalışmaması halinde, programcı bu yoldan sisteme girerek, sistem üzerinde müdahale yapabilir.

Devamı...Toplam Ziyaret: 532900 Online Ziyaretçi: 5 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 818853 Bugünlük Ziyaret: 144