Site Map

Bugün : 26.05.2020

Kütüphane

Kütüphane » B

BOT Nedir?

BOT Nedir? Sohbet amaçlı bir IRC kanalı üzerinde dinleme ve cevaplama programları için oraya özgü (o kanalın jargonuna ait) terim.

Devamı...

Bytes Nedir?

Bytes Nedir? Genelde 8′bit'ten oluşan dikey ve yatay olarak ekranda gösterilen pixel'lerin sayısının temsil eden bir bit grubu. Data'resolution'u ile bu iki faktör görüntünün kalitesini tesbit ederler. Daha çok sayıda pixel'i...

Devamı...

BASIC Nedir?

Kelimelerinin ilk harflerinden oluşan, ilk defa DARMOUNTH kolejinde geliştirilen en basit bilgisayar programlama dili.

Devamı...

Body Nedir?

HTML sayfalarında kullanılır. HTML sayfalarını oluşturan kodları barındıran “Başlık” ile “Son” arasındaki bölümdür.

Devamı...

Bitmap Nedir

 Bir video ekranındaki her pixel, yoğunluk ve rengi oluşturan bit'leri tarafından kontrol edilir Pixel'ler gridi ile tam bir video ekranına bir bit map denilebilir. 

Devamı...

Browser Nedir?

Browser Nedir? Internet üzerinde bilgi kaynaklarını aramaya elveren ve bağlantılı metin ve ortamların olanaklarını kullanan istemci yazılımı. Örün tarayıcısı örün sayfası dosyalarındaki HTML veya XML kodlarını yorumlar, gömülü betik ve...

Devamı...

Broadcast Address Nedir?

Broadcast Address Nedir? Yayın adresi. Bir ağ üzerindeki tüm birimlere erişmek üzere kullanılan adres. Örneğin, IP ağındaki tüm birimler için 32 tane birden oluşan bir adres; yerel ağdaki tüm birimler için de yerel ağ adresinden sonra 16...

Devamı...

Bootstrap Nedir?

Bootstrap Nedir? Önyükleyici. Bilgisayarda bir program belleğe yerleşene değin, başka komutların yüklenmesine yol açan komut kümesi. Eşanlamlısı “boot” “initial program loader”.

Devamı...

Blog Nedir?

Blog Nedir? Kısa metinler halinde hemen hemen her konuda bilgiler içeren, içeriği ve düzeni yaratıcıları tarafından genellikle sıra dışı bir tarzda geliştirilen örün sitesi.

Devamı...

Bind Nedir?

Bind Nedir? Bağlamak. Bir kimlik tanıtıcısını (identifier) programda bir değerle, adresle ya da başka bir tanıtıcı ile ilişkilendirmek; göstermelik parametrelerin yerine gerçek parametreleri koymak.

Devamı...Toplam Ziyaret: 677326 Online Ziyaretçi: 6 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 951357 Bugünlük Ziyaret: 85