Site Map

Bugün : 21.08.2019

Kütüphane

Kütüphane » R

Rapid application development (RAD) Nedir?

Hızlı uygulama geliştirme. Daha hızlı ve daha kaliteli uygulama geliştirilmesini sağlayan ürünleri anlatan kavram.

Devamı...

Routing Nedir?

Routing Nedir? Paket iletişim ağlarında belirli kurallar çerçevesinde yürütülen ve bir iletişim oturumuna özgü paketlerin izlemesi gereken yolu belirleme sürecidir.

Devamı...

ROM(Read-Only Memory) Nedir?

ROM(Read-Only Memory) Nedir? Programlama komutlarıyla değiştirilemeyecek nitelikteki kalıcı verileri saklamak ve yalnızca okunmak üzere geliştirilmiş, rasgele erişimli yarıiletken bellektir.

Devamı...

Root Nedir?

Root Nedir? Bir hiyerarşi içinde en yüksek düzey, tam yetkili kullanıcıdır. Unix sisteminde en yüksek yetkili kullanıcı.

Devamı...

Risk Analysis Nedir?

Risk Analysis Nedir? Bir bilgisayar işletme sisteminde, belirli olayların yol açacağı zararları ve olayların olasılığını göz önüne alarak beklenen kayıpların ve sistemin örselenebilirliğinin analizidir.

Devamı...

RGB Monitor Nedir?

RGB Monitor Nedir? Kırmızı, yeşil, mavi üç renge ait işaretleri ayrı kanallardan alan renkli monitördür. RGB monitör, bileşik (composite) monitöre göre daha temiz ve keskin görüntü sağlar.

Devamı...

Reset Nedir?

Reset Nedir? Kapalı durumda olan bir bilgisayarın, BIOS kontrollerinin yapılması ve işletim sisteminin ana belleğe yüklenmesi aşamalarını da içeren ilk açılış durumunda çalıştırma işlemidir.

Devamı...

Request Nedir?

Request Nedir? Bilgi işlemede belirli bir işin yapılması komutudur.

Devamı...

Restart Nedir?

Restart Nedir? Bir işin, bir programın ya da başka bir işlemin yeniden başlatılması işlemidir. Bir programın herhangi bir aksaklık nedeniyle kesilmesi durumunda, işi en baştan başlatmak yerine, öngörülmüşse bir yeniden başlama noktasından sürdürmedir.

Devamı...

Response Nedir?

Response Nedir? Bilgisayar ağlarında bir düğümün, istekte bulunan bir başka düğümün gönderdiği pakete yanıt olarak gönderdiği pakettir.

Devamı...Toplam Ziyaret: 531777 Online Ziyaretçi: 2 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 817853 Bugünlük Ziyaret: 44