Site Map

Bugün : 20.08.2019

Kütüphane

Kütüphane » R

Rehost Nedir?

Rehost Nedir? Veri ve yazılımları bir bilgisayardan alıp çok farklı bir başka bilgisayar üstünde çalışacak şekilde değiştirmektir.

Devamı...

Reject Nedir?

  Reject Nedir? Veri iletişiminde, veri çerçevelerinin hatalı oldukları ya da sıra numaraları uyuşmadığı için yeniden iletimini zorunlu kılan veri bağ komutu ya da tepkisidir.  

Devamı...

Regular Expression Nedir?

Regular Expression Nedir? Metin editörlerinde kullanılan ve metin aramada yararlanılan kısa simge dizgisidir. Rasyonel ifade kullanılan simgeler meta karakterlerdir. Örneğin bir dosya yöneticinde tüm metin dosyalarını bulmak için *.txt dizgisi kullanılır.

Devamı...

Register Nedir?

Register Nedir? Belirli bir amaç için tasarlanmış, sınırlı kapasiteli ve hızlı veri saklama ya da işleme için kullanılan donanım devresidir.

Devamı...

Receive Buffer Nedir?

Receive Buffer Nedir? Bilgisayar iletişim ağlarında, bir alıcıya gelen verilerin işlenmeden önce geçici bir süre depolandığı bellektir.

Devamı...

RTSP(Real-Time Streaming Protocol) Nedir?

RTSP(Real-Time Streaming Protocol) Nedir? Internet üzerinde gerçek zamanlı akıtıma elveren, kullanıcın video akışını durdurma ve ilerletme komutlarını da verebildiği veri akış kontrol protokolüdür.

Devamı...

RTP(Real-Time Protocol) Nedir?

RTP(Real-Time Protocol) Nedir? Internet üzerinde gerçek zamanlı video ve audio iletiminde kullanılan taşıma katmanı protokolüdür.

Devamı...

Reader Nedir?

Reader Nedir? Bilgisayar işletim sisteminin, programa göre gelen işlerin kodunu çözüp sisteme yönlendiren çizelgeleme kısmıdır.

Devamı...

Read-Write Nedir?

Read-Write Nedir? Bir bilgi işleme sisteminde, verileri bellek ya da sunuş ortamlarını kullanarak saklama veya ortaya çıkarıp gösterme faaliyeti; örneğin okuma-yazma çevrimi, okuma-yazma kafasıdır.

Devamı...

RISC(Reduced Instruction Set Computer) Nedir?

RISC(Reduced Instruction Set Computer) Nedir? Bilgisayarın kullandığı komutların büyük bir çoğunluğunu kapsayan bir yalın komut kümesinin hızlı ve verimli gerçekleştirimine dayalı mikroişlemci tasarımıdır.

Devamı...Toplam Ziyaret: 531301 Online Ziyaretçi: 4 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 817470 Bugünlük Ziyaret: 104