Site Map

Bugün : 22.08.2019

Kütüphane

Kütüphane » S

System Reset Nedir?

System Reset Nedir? Bilgisayarın yapmakta olduğu tüm işleri durdurup sistem önyüklemesini de yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmaktır.

Devamı...

System Dump Nedir?

System Dump Nedir? Bilgisayar belleğinin bazı bölgelerinin dökümüdür. Sistem dökümüne genellikle ciddi bir hatadan sonra başvurulur.

Devamı...

Sysadmin Nedir?

Sysadmin Nedir? Bir kuruluşta bilgisayar sistemlerinin kullanımını tasarlayanı denetleyen ve yöneten kişidir. Sistem yöneticisinin tipik görevleri arasında yeni iş istasyonlarını yapılandırmak, kullanıcı aboneliklerini düzenlemek, tüm sistemi kapsayan...

Devamı...

Switch Nedir?

Switch Nedir? Bir bilgisayar iletişim ağının düğümlerinde yer alan ve paketleri süzüp yönlendiren aygıttır. Paket santralı Açık Sistemler Arabağlaşım modelinin ikinci ya da üçüncü katmanında yer alır.

Devamı...

Syntax Nedir?

Syntax Nedir? Bir dilin, özellikle bir programlama dilinin deyim ve tümcelerini oluşturan karakter dizgilerinin nasıl üretileceğini ve ilişkilendirileceğini tanımlayan kurallar kümesidir.

Devamı...

Surfing Nedir?

Surfing Nedir? Belirli bir hedefe odaklanmadan siteleri ve bilgi dağarcıklarını keşfetmek üzere Internet’te siteden siteye geçmedir.

Devamı...

Subclass Nedir?

Subclass Nedir? Bir nesne sınıfının varmış olduğu sınıflama aşamasına göre yeni ve farklı ayırt edici özelliklere göre bölerek elde edilen sınıftır.

Devamı...

Spam Nedir?

Spam Nedir? Elektronik posta ya da elektronik haber grupları aracılığı ile çok sayıda istenmeden gelen mesajdır.

Devamı...

SAN(Storage Area Network) Nedir?

SAN(Storage Area Network) Nedir? Yüksek hızda iletim ortamı ve işlemcilerle donatılmış olup bir sunucudan geçmeden depolanan verilerin çevre birimleri arasında alınıp verilmesini sağlayan ağdır.

Devamı...

Store Nedir?

Store Nedir? Bilgisayarda yazmaçlardan ana belleğe verileri yüklemedir.

Devamı...Toplam Ziyaret: 532909 Online Ziyaretçi: 5 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 818871 Bugünlük Ziyaret: 146