Site Map

Bugün : 22.08.2019

Kütüphane

Kütüphane

BIOS Nedir?

BIOS Nedir? Klavye, disket sürücü ve sabit disk gibi temel donanım öğeleri ile etkileşimleri kontrol eden kod.

Devamı...

Bin Nedir?

Bin Nedir? Bir olasılık dağılımının ampirik kestiriminde, olayların sayımı için kullanılan değer aralıklarından biri; örneğin, [0,1] arasında yer alan bir rasgele değişkenin alacağı değerler [0, 0.  ,  , [0.1, 0. gibi on seleye bölünebilir.

Devamı...

Beta Site Nedir?

Beta Site Nedir? Bir yazılım ya da donanımın, piyasaya sunulmadan önce gönüllü ya da profesyonel kişilerce sınamaya tabi tutulduğu kuruluş.

Devamı...

BIOS Boot Nedir?

BIOS Boot Nedir? BIOS önyükleme süresini bir hayli kısaltan, gereksiz kodları ortadan kaldırma, seçici olarak donanım kullanımı sağlayan ve yapılandırma mantığı olan Intel yazılımı.

Devamı...

Background Nedir?

Background Nedir? Arkaplan. Bilgisayarda öncelikli işlerden arta kalan zamanda yürütülen veya gerçek zamanda yürümeyen işlere ilişkin. Bir televizyon ya da film sahnesinde aktif olan öğelerin dışında kalan ortamın görüntüsü,...

Devamı...

Unix Nedir?

Unix Nedir? UNIX işletim sistemi bir ağ işletim sistemidir. Birden çok bilgisayar aynı anda bu işletim sistemini kaynaklarını paylaşmak için kullanabilir. UNIX işletim sistemi kullanan herkesin özel bir kullanıcı adı Username yada Login vardır. Çok sayıda...

Devamı...

Ultrabook Nedir?

Ultrabook Nedir? İnce, güçlü ve hafif tasarıma sahip yeni dizüstülere verilen isimdir.

Devamı...

Unlink Nedir?

Unlink Nedir? Bilgisayardaki bir dosyanın adını silmek ve ilişkin bağlantılarını ortadan kaldırmak.

Devamı...

UPS Nedir?

UPS Nedir? Sunucularda ve bilgisayarlarda kullanılır ve elektrik kesintilerinde bir bilgisayarı birkaç dakika açık tutmak için kullanılır. Bu süre zarfında kullanıcı bilgisayarını kapatarak veri kaybını vb. durumları önler.

Devamı...

UML Nedir?

UML Nedir? UML, bir programlama dili olmayıp karmaşık yazılım projelerinin programlama dillerinden bağımsız, daha basit bir şekilde ifade eden görsel modelleme dilidir.

Devamı...Toplam Ziyaret: 532874 Online Ziyaretçi: 5 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 670 Bugünlük Ziyaret: 142