Site Map

Bugün : 22.08.2019

Kütüphane

Kütüphane

Ubuntu Nedir?

Ubuntu Nedir? Ubuntu, Linux tabanlı özgür ve ücretsiz bir işletim sistemidir. Ubuntu'nun hedefi ortalama bilgisayar kullanıcılarına kullanımı ve kurulumu oldukça kolay, güncel ve güvenli bir işletim sistemi sunmaktır.

Devamı...

Union Nedir?

Union Nedir? Ancak bütün bağımsız değişkenleri 0 olduğunda sonucun da 0 olduğu Boole işlemi. Eşanlamlısı "Boolean add, OR operation, logical add".

Devamı...

Appendix Nedir?

Appendix Nedir? Bir eserin sonuna eklenen, ek bilgi verici ancak eserin tamlığı için mutlaka gerekli olmayan kısım.

Devamı...

URL Nedir?

URL Nedir? Internet üzerindeki bir özkaynağın tipini ve yerini belirten ve bir standarda uyan karakter dizgisinden oluşan ad. Örneğin, . En popüler Internet kaynak belirteçleri http URL olarak geçer.

Devamı...

ZIF Socket Nedir?

ZIF Socket Nedir? Bir bilgisayarda yapılacak donanım iyileştirmesi için eski CPU yongasını bir manivelayla kolaylıkla yuvasından çıkarmaya ve yenisini kasma bileziği ile yuvasına sokmaya elveren soket.

Devamı...

X-Windows Nedir?

X-Windows Nedir? Birçok UNIX sistemi tarafından kullanılan grafik nitelikli kullanıcı arayüzü.

Devamı...

XOR Circuit Nedir?

XOR Circuit Nedir? Girdilerinden yalnızca biri 'doğru' olduğunda çıktının da 'doğru' olduğu, girdilerin her ikisinin de 'doğru' ya da 'yanlış' olmasıyla çıktının da 'yanlış' olduğu mantık geçidi. Kısaadı "EXOR circuit, exclusive OR circuit".

Devamı...

Padding Nedir?

Padding Nedir? Bir veri öğesinin gösterimini istenen uzunluğa getirmek için kullanılan bir ya da daha çok karakter.

Devamı...

Problem-Oriented Language Nedir?

Problem-Oriented Language Nedir? Kullanılan bilgi işleme donanımından olabildiğince bağımsız olup, belirli bir problem kümesinin çözümünde olabildiğince kullanışlı, çözümü belgelemede olabildiğince okunaklı, sorun alanının...

Devamı...

Portal Nedir?

Portal Nedir? Internet kullanıcılarına çekici hizmetler, bilgiler, link adresleri, arama motorları vb. sunarak, onların Internet'e ana erişim noktası olması için hazırlanmış örün sitesi.

Devamı...Toplam Ziyaret: 532896 Online Ziyaretçi: 7 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 631 Bugünlük Ziyaret: 143