Site Map

Bugün : 22.08.2019

Kütüphane

Kütüphane

USB Nedir?

USB Nedir? Çevre birimlerini bilgisayara bağlamak üzere kullanılan, veri aktarım hızı 12 Mbit/s olan seri arayüz. USB gerek veriyolu fare, klavye, çakmak bellek, tarayıcı gibi aygıtların gerekse tak ve çalıştır türü aygıtlar için...

Devamı...

UDP Nedir?

UDP Nedir? Bağlantısız taşıma katmanı protokolü; UDP protokolünde, gönderen ve alan tarafta durum vektörleri tutulmaz, hata denetimi ve sıralama yoktur, daha az güvenli ama daha hafif sıklet bir protokol oluşturur. UDP protokolü audio, video ve...

Devamı...

Unicode Nedir?

Unicode Nedir? Dünyanın yaşayan bütün dillerini olduğu kadar eski dilleri ve müzik simgelerini de kapsayan, bir limiti olmamakla beraber şimdilik karakter başına 16 bit kullanan karakter kodlama sistemi.

Devamı...

Adaptive Routing Nedir?

Adaptive Routing Nedir? Bir teleiletişim ağında yol tıkanıklıklarını gözeterek ve yük dağılımına uyarlanarak yapılan yönlendirme.

Devamı...

Anti-Spam Nedir?

Anti-Spam Nedir? Mesaj yağanağının çoğalmasını önleyen veya gelen yaramaz postaların bilgisayar sistemine girmesini engelleyen yazılım ve donanım araçlarına ilişkin. Örneğin, yaramaz postaları düğerlerinden ayıran Bayes süzgeci bir yağanak...

Devamı...

AVI Nedir?

AVI Nedir? Hem audio hem de video verilerini içeren doya. AVI dosyalarını çalabilmek için Video for Windows programı gerekir. AVI, "audio video interleaved" teriminin kısaadı olup audio ve video sıkıştırılmış halde almaşan bloklarda, yani bir video bloğu bir...

Devamı...

Address OverFlow Nedir?

Address OverFlow Nedir? Bilgisayarda, bir adresin adres bilgisini taşıyan yazmaca sığamaması; bu olay, örneğin arabellekteki bir iş kuyruğunun çok uzaması sonucu olabilir.

Devamı...

Adjust Nedir?

Adjust Nedir? İstenen değere ulaşabilmek için bir düzeneğin bir elemanının değerini ya da bir aletin devresini değiştirmek.

Devamı...

Align Nedir?

Align Nedir? Nesneleri bir çizgi oluşturacak şekilde düzenlemek, kesin bir ayarlama ya da görece doğru konumlama durumuna getirmek.

Devamı...

AND Gate Nedir?

AND Gate Nedir? Girişlerdeki mantıksal değişkenlerin tümünün değeri 'doğru' olduğunda çıktının da 'doğru', diğer durumlarda çıktının hep 'yanlış' olduğu geçit.

Devamı...Toplam Ziyaret: 532884 Online Ziyaretçi: 5 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 709 Bugünlük Ziyaret: 142