Site Map

Bugün : 23.02.2020

Kütüphane

Kütüphane » P

Pre-fetch Nedir?

Pre-fetch Nedir? İşlemci hızlarının, belleğe erişim hızlarına göre çok daha yüksek olduğu mikroişlemcilerde, komutların getirilme gecikmesini gidermek üzere bellekten komutların önceden taşınıp hazır bekletilmesidir.

Devamı...

Ping Nedir?

Ping Nedir? Internet üzerinde bir bilgisayarın bağlı olup olmadığını Packet InterNet Groper adlı program ile aramaktır.

Devamı...

Pipeline Nedir?

Pipeline Nedir? Bilgisayardaki veri işlemede, işlenen verilerin bir işlem biriminden diğerine doğrudan ve dizisel biçimde aktarıldığı ve her aşamada paralel olarak verilerin işlendiği aygıt ya da çalışma biçimidir. Mikro düzeyde, merkezi işlem biriminde...

Devamı...

Plug-and-Play Nedir?

Plug-and-Play Nedir? Bilgisayara yeni eklenen donanım birimlerinin sistem tarafından otomatik tanınıp bilgisayarın yeniden başlatılması gerekmeden çalıştırılabilmesini sağlayan özelliktir.

Devamı...

Pointer Nedir?

Pointer Nedir? Veri işleme sistemlerinde, bir verinin bulunduğu yeri gösteren adres ya da sayaçtır.

Devamı...

POP(Post Office Protocol) Nedir?

POP(Post Office Protocol) Nedir? Internet’te bir posta sunucusundan mesajları getirmek için kullanılan protokoldür. Elektronik posta sunucusu ile iletişim sağlamak için kullanıcı adı, giriş şifresi, giden sunucu adresi (SMTP) ve gelen sunucu adresi (POP) gerekir.

Devamı...

PCI Card Nedir?

PCI Card Nedir? Bir kişisel bilgisayara ek bir takım özellikler kazandırmak üzere PCI veriyoluna takılan kart; tipik kartlar, TV akort kartı, video kartı, Ethernet kartıdır.

Devamı...

Postmaster Nedir?

Postmaster Nedir? Bir elektronik posta sunucusunda kullanıcıların karşılaştığı problemler için başvuracakları elektronik posta hizmetidir.

Devamı...

Peer-to-Peer Network Nedir?

Peer-to-Peer Network Nedir? Üzerindeki bütün birimlerin eşit statüde olduğu, diğer bir deyişle iletişime başlama ya da sonlandırma haklarının aynı olduğu makinalardan oluşan ağdır. Eşler arası ağ ile en çok on bilgisayarı birbirine bağlama uygun olur.

Devamı...

P2P(Peer-to-Peer) Nedir?

P2P(Peer-to-Peer) Nedir? Bilgisayar ağı üzerinden bir bilgisayarın bir diğerine bir sunucu üzerinden geçmeden dosya aktarmasıdır.

Devamı...Toplam Ziyaret: 635579 Online Ziyaretçi: 4 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 905784 Bugünlük Ziyaret: 123