Site Map

Bugün : 23.02.2020

Kütüphane

Kütüphane » P

Peering Nedir?

Peering Nedir? Servis sağlayıcıların kendi aralarında Internet özkaynaklarını paylaşarak ve birbirlerinin trafiğini taşımayı kabul ederek ulusal ya da uluslararası büyük kuruluşlara mecbur kalmamalarıdır.

Devamı...

Peripheral Nedir?

Peripheral Nedir? Bilgisayarın mikroişlemcisi tarafından kontrol edilen yazıcı, modem, disk sürücü gibi bir aygıttır. Çevre birimi CD, DVD gibi sökülebilir olabilir, modem gibi ağ bağlantısını sağlayabilir, sabit disk ya da RAM gibi dahilidir, ses...

Devamı...

PVC(Permanent Virtual Circuit) Nedir?

PVC(Permanent Virtual Circuit) Nedir? Paket iletişimin ağlarında, bir hizmete abone olunurken kurulan ve hep aynı iki aboneyi birbirine bağlantılayan sanal devre; dolayısıyla başta rota saptama ve sanal devre tanıtıcılarının yaratılması gerekmeyen bağlantıdır.

Devamı...

Personal Home Page Nedir?

Personal Home Page Nedir? Bir kişinin kendisi hakkında ya da mesleki etkinlikleri üzerine bilgi vermek üzere oluşturulmuş örün sayfasıdır.

Devamı...

PIN(Personal Identification Number) Nedir?

PIN(Personal Identification Number) Nedir? Kimlik tanılama sistemi tarafından kullanılabilecek bir kartın taşıyıcısının üzerinde sahibine ilişkin bilgilerdir.

Devamı...

PVR(Personal Video Recorder) Nedir?

PVR(Personal Video Recorder) Nedir? Sayısal video kaydı yapabilen ve oynatabilen, hızlı ileri ve geri sarma gibi işlevlere sahip aygıttır.

Devamı...

PC-compatible Nedir?

PC-compatible Nedir? IBM kişisel bilgisayarlarının özelliklerini taşıyan 80x86 işlemcili bilgisayarların özelliğidir.

Devamı...

Personal Computer Nedir?

Personal Computer Nedir? Tek başına ev ya da büroda iş istasyonu olarak kullanılması düşünülmüş, modem aracılığı ile merkezi bir bilgisayar dizgesine bağlantılanabilen masaüstü bilgisayarıdır.

Devamı...

Payload Nedir?

Payload Nedir? Veri iletişiminde adresleme, hata kontrolü, protokol hizmetleri gibi bitlerin dışında taşınan bilgi bitleridir. Örneğin paket iletişimde, paketin adres, başlık, bayrak, hata denetim kısımlarını çıkardıktan sonra arda kalan kısmıdır.

Devamı...

Path Name Nedir?

Path Name Nedir? Bilgisayarda bir dosyaya erişime elveren tüm dizin adlarının listesidir.

Devamı...Toplam Ziyaret: 635565 Online Ziyaretçi: 3 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 905758 Bugünlük Ziyaret: 114