Site Map

Bugün : 23.02.2020

Kütüphane

Kütüphane » P

Pixel Nedir?

Pixel Nedir? Üzerine resim yapılan, gerdirilmiş keten, kenevir veya pamuklu kaba kumaş.Bu kumaşın üzerine yapılmış tablo.

Devamı...

Power Point Nedir?

Power Point Nedir? Powerpoint hazırlamış olduğunuz bir raporu, belgelerinizi, projelerinizi veya bir tanıtım dosyasını, bir fikri belli bir anlatım düzeni içinde, hatta belki belli bir senaryoyu izleyerek, ses, metin, görüntü, animasyon, grafikler, görsel...

Devamı...

Proxy Nedir?

Proxy Nedir? Network şifreleme sistemidir. Network'deki bir makineden diğer makineye bağlanılırken ya da internet ağında bir sunucuya bağlanılırken arada başka bir sunucunun kullanılması (gateway) sistemidir.

Devamı...

Parallel Connection Nedir?

Parallel Connection Nedir? Hepsinin aynı gerilime tabi olacak şekilde birden fazla elektrik aygıtının bağlaşımı.

Devamı...

Patch Nedir?

Patch Nedir? Bir bilgisayar programı üzerinde tümünü gözetmeden ya da tekrar kaynak programı üzerinde derleme ya da çeviri yapılmadan bir değişikliği gerçekleştirmek.

Devamı...

Parallel Access Nedir?

Parallel Access Nedir? Bilgisayarda, sözcük ya da bayt gibi veri biriminin bütün bitlerinin aynı anda aktarıldığı belleğe yazma ya da bellekten okuma işlemi.

Devamı...

Padding Nedir?

Padding Nedir? Bir veri öğesinin gösterimini istenen uzunluğa getirmek için kullanılan bir ya da daha çok karakter.

Devamı...

Problem-Oriented Language Nedir?

Problem-Oriented Language Nedir? Kullanılan bilgi işleme donanımından olabildiğince bağımsız olup, belirli bir problem kümesinin çözümünde olabildiğince kullanışlı, çözümü belgelemede olabildiğince okunaklı, sorun alanının...

Devamı...

Portal Nedir?

Portal Nedir? Internet kullanıcılarına çekici hizmetler, bilgiler, link adresleri, arama motorları vb. sunarak, onların Internet'e ana erişim noktası olması için hazırlanmış örün sitesi.

Devamı...Toplam Ziyaret: 635574 Online Ziyaretçi: 3 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 905776 Bugünlük Ziyaret: 119