Site Map

Bugün : 17.02.2020

Kütüphane

Kütüphane » P

Password Nedir?

Password Nedir? Bir bilgisayara ya da içerdiği bilgiye erişim için kullanılan ve bilgisayar tarafından tanınan özel karakter dizgisidir.

Devamı...

Parse Nedir?

Parse Nedir? Bir bilgisayar programının veriler üzerinde işlem yapmasını sağlayacak şekilde girdiyi küçük parçalara ayırma; örneğin, blokları deyimlere, deyimleri ifadelere, ifadeleri de işleç ve işlenenlere ayırma.

Devamı...

Pass Key Nedir?

Pass Key Nedir? Bir veritabanı yönetim sisteminde kullanıcıların veritabanının belirli kısımlarındaki verilere erişimini ve o veriler üzerinde değişiklikler yapma yetkilerini tanımlayan şifre, kod vb.

Devamı...

Parity Bit Nedir?

Parity Bit Nedir? İkili gösterimdeki bir veride, 1’li bitlerin toplamının her zaman tek (ya da çift) olmasını sağlayacak şekilde sözcüğe eklenen bittir.

Devamı...

Parity Nedir?

Parity Nedir? Bilgisayarda, sayısal verilerin hata denetimini sağlamak üzere kullanılan yöntemdir.

Devamı...

Parallel Port Nedir?

Parallel Port Nedir? Yazıcılar, çiziciler gibi paralel bağlanan aygıtlar için kullanılan ve her defasında bit veya baytları paralel aktaran, örneğin 8 bit paralel, kapı.

Devamı...

Parameter Nedir?

Parameter Nedir? Programlama dillerinde, modüller arasında veri değerlerinin ve veri nesnelerinin geçirilmesine elveren dil nesnesidir.

Devamı...

Parallel Computer Nedir?

Parallel Computer Nedir? Aynı anda çalışan, paralel işlem yapabilen birden çok aritmetik ve mantık işlemcisine sahip olan bilgisayardır.

Devamı...

Page-Image Buffer Nedir?

Page-Image Buffer Nedir? Sayfa yazıcısında, basım süresi boyunca sayfanın bit haritasının tutulduğu bellek; yazıcı bu esnada bit haritasından basılacak sayfanın taramalı yapısını oluşturur.

Devamı...

Page Down Nedir?

Page Down Nedir? Bir bilgisayar penceresinde ya da ekranında görüntülenen bilginin aşağısında kalan verilerin görüntülenmesini sağlamaktır.

Devamı...Toplam Ziyaret: 631052 Online Ziyaretçi: 5 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 902262 Bugünlük Ziyaret: 243