Site Map

Bugün : 23.01.2022

Haberler

Türkiye’nin yerli elektrikli aracı Lodos E1 görücüye çıkıyor

18 Tem
Türkiye’nin yerli elektrikli aracı Lodos E1 görücüye çıkıyor

TÜBÄ°TAK tarafından gerçekleÅŸtirilecek olan Efficiency Challenge Electric Vehicle yarışına Düzce Üniversitesi tarafından geliÅŸtirilen bir otomobil görücüye çıkıyor. 1 yıldır geliÅŸtirilen yerli aracın adı Lodos E1 tanıtım öncesi hazırladığı fragman ile tüm ilgiyi üstüne çekmeyi baÅŸardı.


Türkiye'nin yerli üretim 2 kiÅŸilik ÅŸehir içi kullanımına uygun Lodos E1'in gövdesinde karbon fiber ve glass fiber ile güçlendirilmiÅŸ malzeme kullanıldığı belirtiliyor. Åžasi tasarımında ise Formula 1 araçlarında kullanılan Push-Rod süspansiyon sistemi ve birbirinden ön ve arka bağımsız süspansiyon sistemine sahip olan otomobil yarışta bulunan batarya kısıtlaması nedeniyle 3kW/saat kapasiteli bir pile sahip olacağı dile getiriliyor. Araçta motor sürücü,ÅŸarj sistemi,telemetri sistemi ve ÅŸasi sisteminin yerli olduÄŸu ve yarış sonrasında aracın motorunun da yerli üretilmek istendiÄŸi belirtiliyor.

80 beygir güç üreten elektrikli bir motora sahip olan Lodos E1'in Spor otomobil ÅŸasi dinamizmi ve 500kg lık hafif ağırlığı ile tasarlanan aracın 200 beygirlik araçlara kafa tutabileceÄŸi belirtiliyor. Aracın %80 civarında yerli olduÄŸunu belirtilen otomobilin yarış sonrası %100 yerlileÅŸtirilmesi ve hibritleÅŸtirilmesi hedefleniyor. Åžimdilik tanıtım fragmanı bulunan aracın önümüzdeki haftalarda lansmanının yapılması bekleniyor.

Ayrıntılı bilgi için:
Website: www.lodoselektromobil.com
Sosyal Medya: www.facebook.com/lodoselektromobil

Yazan Admin

Gönderildi Tem,18.2016

Bu yazı toplamda 2355 kez okundu
Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Ön Kayıtlar Başladı!

ön kayıtlar başladı

DuyurularToplam Ziyaret: 974835 Online Ziyaretçi: 1 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 449238 Bugünlük Ziyaret: 108