Site Map

Bugün : 13.07.2024

Hakkımızda


Çukurova Bilişim Teknolojileri Eğitim ve Araştırma Derneği (ÇUBİTED) bilişim sektöründe faaliyet gösteren Gürkan YAKIN öncülüğünde 2012 yılı Temmuz ayında kurulmuştur. Derneğimiz, bilişim teknolojileri sektörünün etkinleştirilmesi ve eğitim faaliyetlerinin geliştirilmesini sağlamak, bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara da destek vererek aynı zamanda teknolojiyi insanlığın ve çevrenin hizmetine sunmayı, sosyal, sportif ve kültürel konulara da ulusal ve uluslararası alanlarda çalışmalar yapmayı amaçlamıştır.
ÇUBİTED, geçen süre içerisinde etkisini artırarak bilişim sektöründe önemli bir noktaya gelmeyi hedefleyerek bu alanda örnek olacak firmaların oluşmasına da katkı sağlayacak çalışmalarda bulunmak öncelikleri arasında olacaktır.


ÇUBİTED, misyon olarak eğitim, araştırma, insan kaynakları ve danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra bilişim sektöründe ki gelişmeleri ve güncel haberlerle sürekli bir iletişim sağlamaktır. Dernek bu alanda ki teknolojik gelişmelerin yanında, Bilişim Teknolojileri sektörünün gelişmesi için üniversiteler ile araştırmalar yapmak, projelerin hazırlanması ve sanayi sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda meslek standardını geliştirme, mesleki yeterlilik düzeyinin yükseltilmesi, bilgi ve deneyimlerin artırılması, test-analiz-sertifikasyon faaliyetlerinin artırılmasını hedeflemektedir.
Bu sayede, bilişim alanında faaliyet gösteren firmaların işlerine daha çok odaklanması ve ekstra zaman kaybetmeyerek, iş verimliliğinin artması gibi olumlu sonuçlar ortaya çıkacaktır.

 

Çubited, Çukurova Bölgesinde faaliyet gösteren, bilişim sektörünün etkinleştirilmesini ve eğitim faaliyetleri ile geliştirilmesini sağlamayı ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermeyi amaçlar. Teknolojiyi insanlığın hizmetine sunmayı en asil görevi sayan Çubited aynı zamanda sosyal, sportif ve kültürel konularda ulusal ve uluslararası çalışmalar yapmayı ve bu çalışmaları ile bilişim sektörünün bölgede ki en önemli destekçilerinden olmayı hedefler. Diğer bir amacı ise diğer iş kolları ile iletişim halinde olup, farklı iş alanlarına bilişim alanında destek sağlamaktır.

 Toplam Ziyaret: 936271 Online Ziyaretçi: 1 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 8012 Bugünlük Ziyaret: 65