Site Map

Bugün : 12.04.2024

Kütüphane

Kütüphane » J

J2EE Platform Nedir?

J2EE Platform Nedir? Java 2 enterprise edition ibaresi, sunucu tarafında karmaşık uygulamaların geliştirilip kullanıma sunulmasına olanak tanıyan, platformdan bağımsız, web-odaklı geliştirme ortamıdır.

Devamı...

Java Terminal Nedir?

Java Terminal Nedir? Yerel bir ağ ya da Internet üzerinden Java programları ile arama ve bilgi işleme yapabilen bir mikrodevre ile donatılmış terminaldir.

Devamı...

Java Applet Nedir?

  Java Applet Nedir? Hangi işletim sistemi olursa olsun Internet gezgininin bilgisayarında ağdan indirilerek yürütüme konan ve örün belgesi ile gelen Java dilinde yazılmış küçük uygulama programıdır.  

Devamı...

Join Nedir?

Join Nedir? Veritabanlarında, bir ya da daha fazla özniteliğin ortak tanım bölgelerindeki ilişkilerden yeni bir ilişki oluşturan ilişkisel cebir işlemidir.

Devamı...

Journal Nedir?

Journal Nedir? Bir bilgisayarda ya da bilgisayar ağındaki veri hareketlerinin tutanağı; örneğin, silinen dosyaların, mesaj alışverişlerinin tutanağı. Günlük, verilerin ya da işlem adımlarının kaybolmaları ya da örselenmeleri durumunda onları yeniden oluşturmak...

Devamı...

Jump Nedir?

Jump Nedir? Bilgisayarda yürütülmekte olan komutların ardışık yürütümünden saptırılması; atlama programdaki bir atlama deyimi ya da komutu aracılığı ile gerçekleşir ve programın güdümü istisnai durum yöneticisine (exception...

Devamı...

Jquery Nedir?

Jquery Nedir? Jquery bir javascript kütüphanesidir. Ya da bir javascript frameworküdür.Daha çok sayfalardaki animasyonlar için Flash alternatifi olarak kullanılan bu teknoloji ile, slaytlar, foto galeriler, tab menüler yapmak oldukça kolaydır.

Devamı...

Javascript Nedir?

Javascript Nedir? JavaScript Web sayfaları için yeni bir scripttir ve özelliği HTML sayfanızın içine yerleştirilebilmesidir. JavaScript ile ilginç elemanlar kullanarak HTML sayfanızı geliştirecek birçok olanağa sahip olabilirsiniz

Devamı...

Jack Nedir?

Jack Nedir? Bir devrenin tel ya da tellerinin bağlanabileceği ve erkek fişin sokulduğu priz.

Devamı...

Justify Nedir?

Justify Nedir? Bir sayfa üzerindeki karakterlerin basım konumlarını, basımın sol ve sağ kıyıları sayfanın kenarına göre düzgün ve birörnek olacak biçimde ayarlamak; son satır gelelde yaslatılmaz.

Devamı...Toplam Ziyaret: 898597 Online Ziyaretçi: 3 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 1216735 Bugünlük Ziyaret: 269