Site Map

Bugün : 25.05.2024

Kütüphane

Kütüphane » L

Lazy Load Nedir?

Lazy Load Nedir?  Lazy Load, bilgisayar programında yer alan bir öğenin ihtiyaç duyulmadığı sürece çağırılmaması ve bunun sonucunda sunucu tarafında çalıştırılmamasını sağlayan bir javascript eklentisidir. Mouse scroll hareketine bağlı olarak...

Devamı...

Leased-Line Nedir?

Leased-Line Nedir? Turk Telekom A.Ş.den alınan kiralık hat devresi ile, İki nokta arasında, istenen kapasitede kurulan sürekli bağlı olan iletişim hattı..

Devamı...

Lag Nedir?

Lag Nedir? Gecikme. Çevrimiçi talep ve cevap alma arasında geçen zaman miktarı.

Devamı...

Linux Nedir?

PC kullanıcılarına ücretsiz veya ucuz bir işletim sistemi sağlamayı hedefleyen Unix benzeri bir işletim sistemi. 

Devamı...

Link Access Protocol (LAP) Nedir?

Link Access Protocol (LAP) Nedir? Açık Sistemler Arabağlaşım sisteminde veri bağı katmanının erişim protokolüdür. Veri bağı erişim protokol örnekleri arasında HDLC protokolü, ISDN için LAPD, X25 protokolü için LAPB, çerçeve...

Devamı...

List Server Nedir?

List Server Nedir? Elektronik mesaj sistemlerinde, gelen bir mesajı listede bulunan her bir kullanıcıya ayrı ayrı postalayan sistemdir.

Devamı...

Line Protocol Nedir?

Line Protocol Nedir? Bir iletişim ağındaki bir hat üzerinden alıcı ve verici arasında verilerin taşınmasını sağlayan kurallardır.

Devamı...

Login Nedir?

Login Nedir? Kullanıcının kimlik denetimi ve kimlik doğrulaması aşamalarını da içerebilen bilgisayarla iletişim kurma sürecini yürütmektir.

Devamı...

Loop Nedir?

Loop Nedir? Bir çizge gösteriminde herhangi bir düğümden en çok bir kez geçen ve kapalı bir yol oluşturan dal kümesidir.  

Devamı...

Logic Gate Nedir?

Logic Gate Nedir? Girişindeki işaretleri, 0 ya da 1 ile gösterilen çıkış değerlerine çeviren elektronik devredir. Mantık geçitleri Boole mantığı kullanan bilgisayar donanımında kullanılır. Mantık devresinin kapalı ya da açık olması ikili...

Devamı...Toplam Ziyaret: 917461 Online Ziyaretçi: 5 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 1248182 Bugünlük Ziyaret: 179