Site Map

Bugün : 13.07.2024

Kütüphane

Kütüphane » V

Veri Elemanının Niteliği Nedir?

Veri Elemanının Niteliği Nedir? Bilgisayar ortamındaki birlileri tanımlamak için kullanılan her bir veri elemanın kendine özgü özelliğine veri elemanı niteliği denir.

Devamı...

Veri Tabanı (Database) Nedir?

Veri Tabanı (Database) Nedir? Bir bilgisayar sisteminde saklanan verilerin tümüdür. Genellikle önceden tanımlanmış ve düzenli olarak saklanan veriler için kullanılır. Örneğin e-ticaret sitesinde girdiğiniz tüm ürünlere ait bilgiler,...

Devamı...

Veri Elemanı Adı Nedir?

Veri Elemanı Adı Nedir? Elektronik ortamdaki bilgileri anlamlandırmak için kullanılan birimlere özel, bir veya daha fazla kelime ile belirlenmiş tanımıdır.

Devamı...

Veri Elemanı Nedir?

Veri Elemanı Nedir? Bilgisayar ortamında bulunan bilgilerin, verilerin özelliklerini de belirten, onları  tanımlamak ve anlamlandırmak için kullanılan birimdir.

Devamı...

Veri Elemanı Rehberi Nedir?

Veri Elemanı Rehberi Nedir? Elektronik ortamlarda tanımlanan veriler ve veri elemanlarının niteliklerini ve bunarın değerlerinin nasıl simgeleneceğine ilişkin özellikleri içeren listedir.

Devamı...

Vekil Sunucu (Proxy Server) Nedir?

Vekil Sunucu (Proxy Server) Nedir? Vekil sunucu veya proxy server, bir internet tarayıcısı ile bilgisayar arasında bulunan aracı bir bilgisayardır. Bilgisayarınızdan bir web sitesine ulaştığınızda vekil sunucu bu siteyi önbelleğe alarak daha sonra önbellekteki bu...

Devamı...

Varyant Nedir?

Varyant Nedir? Varyant; e-ticaret sitenizde yer alan ürünlerin ufak farklılıklara sahip benzerlerine verilen addır. Örneğin sitenizde satışta olan bir gömleğin varyantları arasında renk, beden, boyut sayılabilir. E-ticarette varyantları tanımlamak hem...

Devamı...

VRML (Virtual Reality Modeling Language) Nedir?

Sanal gerçeklik modelleme dili. Üç boyutlu görüntü dizilerini tanımlayan ve kullanıcılarının onlarla etkileşim içinde olmasını sağlayan bir dil.

Devamı...

Vekil Sunucu (Proxy) Nedir?

Vekil Sunucu (Proxy) Nedir? Bir kuruma ait yerel ağ ile internet arasında güvenlik sisteminin bir parçası olarak görev yapan ve kurumun ağını izinsiz müdahalelerde koruyan ara sunucu.

Devamı...

Veritabanı (Database) Nedir?

Veritabanı (Database) Nedir? İçeriğine kolayca erişilebilecek, yönetilebilecek ve güncellenebilecek şekilde organize edilmiş veriler bütünü.

Devamı...Toplam Ziyaret: 936276 Online Ziyaretçi: 4 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 1267101 Bugünlük Ziyaret: 70