Site Map

Bugün : 13.07.2024

Kütüphane

Kütüphane » Z

Zaman Damgası (Time Stamp) Nedir?

Zaman Damgası (Time Stamp) Nedir?  Dilimizde Zaman Damgası olarak çevrilmiş olan terimdir. Bir elektronik verinin, üretildiği, değiştirildiği, gönderildiği, alındığı ve/veya kaydedildiği zamanın tespit edilmesi amacıyla, elektronik sertifika hizmet...

Devamı...

Zombi Bilgisayar Nedir?

Zombi Bilgisayar Nedir? Genel ağa (internet) bağlı, bir kırıcı (hacker) tarafından bilgisayar virüsü veya truva atı ile tehlikeye atılmış bilgisayardır. Daha geniş bir şekilde ifade etmek gerekirse Zombiler, programların içlerine gizlenmiş ya da bizzat uygulama...

Devamı...

Z-axis Nedir?

Z-axis Nedir? 3 boyutlu bir tabloda önden arkaya doğru olan.

Devamı...

Zoom Lens Nedir?

Zoom Lens Nedir? Devamlı değişken görüntüsel uzaklıktaki bir lens.

Devamı...

ZIP Nedir?

ZIP Nedir? Zip dosyalari dosyaları saklamak ve dağıtmak üzere arşivlenmesiyle oluşan dosyalardır. Zip dosyaları bir yada daha fazla dosyayı kapsar.

Devamı...

ZEND Framework Nedir?

ZEND Framework Nedir? PHP 5 tabanlı,açık-kaynak kodlu, OO mantığında tasarlanmış ve kodlanmışbir web uygulamaları geliştirme altyapısıdır.

Devamı...

ZIF Socket Nedir?

ZIF Socket Nedir? Bir bilgisayarda yapılacak donanım iyileştirmesi için eski CPU yongasını bir manivelayla kolaylıkla yuvasından çıkarmaya ve yenisini kasma bileziği ile yuvasına sokmaya elveren soket.

Devamı...Toplam Ziyaret: 936299 Online Ziyaretçi: 3 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 1267124 Bugünlük Ziyaret: 89