Site Map

Bugün : 03.12.2023

Kütüphane

Kütüphane » D

DEMO Nedir?

DEMO Nedir? Yazılımların, reklam amaçlı olarak piyasaya sürülmüş şekli. Demolar hiçbirzaman yazılımın tüm özelliklerini kullanmanıza izin vermezler..

Devamı...

Dedicated Line Nedir?

Dedicated Line Nedir? Adanmış hat. İki veya daha fazla adrese sürekli bağlantı sağlayan iletişim kanalları. Özel bir hat olup bir iletişim şirketinden kiralanabilir.

Devamı...

Dialup Line Nedir?

Dialup Line Nedir? Çevirmeli Hat.İki makine arasında telefon hattı üzerinden arama yapılarak sağlanan geçici bağlantıya verilen isim.

Devamı...

Delete Nedir?

Delete Nedir? CD playerde diskin istenmeyen bölümlerinin çalınmamasını sağlayan özelik (veya silme tuşu).

Devamı...

Device Nedir?

Device Nedir? Özel bir işlem yapabilen hardware parçası. Printer, bir device örneğidir.

Devamı...

Delimiter Nedir?

Delimiter Nedir? Bir depolama bölgesinde bilginin başlangıç ve bitişini işaretleyen karakter.Bu işlem için genellikle virgül, iki nokta üst üste, space kullanılır.

Devamı...

Desaturate Nedir?

Desaturate Nedir? Solgunluk. Bir rengin veya bir alandaki renklerin, olduğundan daha cansız, tram değeri düşük görünmesi.

Devamı...

Directory (dizin) Nedir?

Directory (dizin) Nedir? Depolama bölümü için her dosyaya ait adı, yeri, boyutu, yazılım veya son düzeltme tarihini veren tablo.

Devamı...

Digital (Sayısal) Nedir?

Digital (Sayısal) Nedir? Ses, görüntü, bilgisayar verisi ya da diğer bilgiler için işlemleri yapmak veya ikilik (sıfır veya bir) sinyalleri iletmek için voltaj, frekans, genlik, zaman vb. ayrık değişkenleri kullanan bir yöntem.

Devamı...

Disket Nedir?

Disket Nedir? Software veya data kaydetmeye yarayan, düz, eğilebilir, magnetik materyal ile kaplı ve koruyucu zarf içindeki çevre birimi.

Devamı...Toplam Ziyaret: 854992 Online Ziyaretçi: 2 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 1167687 Bugünlük Ziyaret: 177