Site Map

Bugün : 12.04.2024

Kütüphane

Kütüphane » I

Insert Nedir?

Insert Nedir? Bilgisayar iletişim ağlarında, halka türü yerel alan ağlarında, bir terminalin aktif hale gelip var olan iki aktif terminalin arasına girmesidir.

Devamı...

Install Nedir?

Install Nedir? Bir bilgisayar sisteminde varolan diğer programlarla uyum içinde çalışacak şekilde yeni bir programı ya da yazılımı sisteme yerleştirmektir.

Devamı...

Intercept Nedir?

Intercept Nedir? Bilgisayar iletişim ağında iletilen bilgi mesajlarının yetkisi olmayan kişiler tarafından okunmasıdır.

Devamı...

Intranet Nedir?

Intranet Nedir? Bir kuruluşa özgü güvenlik duvarının arkasında yer alıp Internet ağının protokol ve teknolojilerini kullanan bilişim ağıdır.

Devamı...

Import Nedir?

Import Nedir? Verileri, kabul edilen format yapısına çevirerek başka bir sistemden getirmektir.

Devamı...

Internet Search Engine Nedir?

Internet Search Engine Nedir? Kullanıcının istekleri doğrultusunda ilgili bilgileri Internet üzerinden arayıp, otomatik olarak derleyen akıllı yazılımdır.

Devamı...

Immediate Access Nedir?

Immediate Access Nedir? Bilgisayarın istenen dosyaya ya da hedeflenen verilere tek tek bir liste üzerinden geçmeden doğrudan erişebilmesidir. Örneğin, sabit bellek anında erişime sahiptir oysa teyp sıradan erişimlidir.

Devamı...

Immediate Address Nedir?

Immediate Address Nedir? İşlenecek verinin doğrudan işlem kodunun içinde olduğu durumdur. Bu yöntemde adresin hesaplaması için ayrı bir bilgiye gereksinilmez. Diğer adres tipi “generated address, synthetic address”.

Devamı...

Identity Authentication Nedir?

Identity Authentication Nedir? Bilgisayar güvenliğinde başvuran kullanıcıların kimliklerini saptamaya ya da kullanılan kaynakların aslına uygunluğunu saptamaya yönelik testlerdir.

Devamı...

If Statement Nedir?

If Statement Nedir? Bir koşulu ve bu koşul sağlandığında yapılacak işi belirten deyimdir.

Devamı...Toplam Ziyaret: 898602 Online Ziyaretçi: 2 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 1216746 Bugünlük Ziyaret: 272