Site Map

Bugün : 29.02.2024

Kütüphane

Kütüphane » I

Input Nedir?

Input Nedir? Sinyal ya da gücün alışıyla ilgili olup gerilim, akım, direni gibi nicelikleri ya da uçlar, devreler gibi bileşenleri nitelemeye yarayan terimdir.

Devamı...

Inheritance Nedir?

Inheritance Nedir? Nesneye yönelik programlamada ata sınıftan sıradüzendeki yavru sınıfa geçirilen özelliklerdir.

Devamı...

Ink Jet Printer Nedir?

Ink Jet Printer Nedir? Karakterleri püskürtülen iyonlaşmış parçacıklar ya da mürekkep tanecikleri ile oluşturan vuruşsuz yazıcıdır.

Devamı...

Information Technologies (IT) Nedir?

Information Technologies (IT) Nedir? Bilginin derlenmesi, edinimi, örgütlenmesi, dağıtımına ilişkin tüm hizmetler, yazılım ve donanımdır. Bilişim teknolojileri elektronik bilgisayarları ve yazılımlarını bilgiyi dönüştürme, depolama, koruma, işleme,...

Devamı...

IPv6 Nedir?

IPv6 Nedir? IPv6; gelişmiş özellik setlerine sahip yeni bir internet protokolüdür. Geliştirilmesindeki temel neden; şu anda kullanılmakta olan IPv4 ile yaşanan sorunlara çözüm üretmektir.  

Devamı...

ISDN Nedir?

ISDN Nedir? ISDN İngilizce Integrated Services Digital Network teriminin kısaltmasıdır. Ses, görüntü ve veriyi normal telefon hatlarının üzerinden göndermek için programlanmış uluslararası bir iletişim standardıdır. ISDN standardı telefon hatları...

Devamı...

ICQ Nedir?

ICQ Nedir? Biraz daha kullanım olarak profosyonellere hitap eden ICQ son zamanlarda artan büyük kullanıcı kitlesi ile internet kullanıcılarının karşılıklı anında iletişim için kullandıkları ünlü ve tanınmış programlardan bir tanesi. Msn Messenger den...

Devamı...

IOS Nedir?

IOS Nedir? Apple'ın orijinal olarak iPhone için geliştirdiği ancak daha sonra iPod Touch ve iPad'de de kullanılan mobil işletim sistemidir.

Devamı...

Internet Nedir?

Internet Nedir? Internet Protokolünü kullanan ağ geçitleri aracılığı ile fiziksel olarak birbirleriyle bağlantılanmış paket anahtarlamalı ağlar. Devlet, araştırma, askeri, eğitim ve ticari kuruluşlarının ağlarının birleşiminden oluşan geniş alan ağı.

Devamı...

ISDN Nedir?

ISDN Nedir? Abonelerin sayısal biçimde ağa eriştikleri, bant dışı imleşimin kullanıldığı ve ses, veri, grafik, video gibi hizmetlerin birlikte anahtarlandığı, iletildiği, erişildiği teleiletişim ağı.

Devamı...Toplam Ziyaret: 884027 Online Ziyaretçi: 3 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 1196599 Bugünlük Ziyaret: 145