Site Map

Bugün : 05.02.2023

Kütüphane

Kütüphane » M

Master Key Nedir?

Master Key  Nedir? Bilgisayar güvenliğinde, şifreleme anahtarlarının iletiminde gvenliği sağlamak üzere şifrelemeyi sağlayan anahtardır. Bu anahtar sistem sıradüzeninde en üst seviyededir.

Devamı...

Makeup Time Nedir?

Makeup Time Nedir? Bir programın hatadan ya da insan kusurundan ötürü durmasından sonra tekrar çalışabilmesine değin geçen süredir.

Devamı...

Mailbot Nedir?

Mailbot Nedir? Otomatik olarak elektronik mesajları yanıtlayan ve mesajdaki komutlara göre işlemler yapan programdır.

Devamı...

Mail Exchange Server Nedir?

Mail Exchange Server Nedir? Elektronik iletiler için postahane hizmetlerinin benzerlerini yürüten bilgisayar ve ilgili yazılımdır.

Devamı...

Mail Nedir?

Mail Nedir? HTML yazılımlarında kullanıcıların gerçek adresi vermeden ve bir yardım bağlantısını kullanarak elektronik mesaj yollayabilmeleridir.

Devamı...

Machine Language Nedir?

Machine Language Nedir? Bilgisayarın en alt düzeydeki donanım birimlerine hitap eden dildir. Belirli bir bilgisayarın makina komutlarını kullanan yapay dil.

Devamı...

Memory Partitioning Nedir?

Memory Partitioning  Nedir? Çoklu programlamalı bir iş için bilgisayar belleğinin farklı program ve veri gruplarına paylaştırılmasıdır.

Devamı...

MSN Nedir?

MSN Nedir? MSN, Microsoft Network kelimelerinin kısaltılmış halidir. İnternet servis sağlayıcısı olarak hizmet verir. Ayrıca .NET Passport hizmetinin belkemiğidir. Google'ın arama motoru teknolojisindeki tekelini kırmak ve arama motoru piyasasından pay kapmak amacıyla MSN Search...

Devamı...

MMS Nedir?

MMS Nedir? Multimedya mesaj yani MMS teknolojisi sayesinde metnin içerisine resim, müzik ve video dosyaları eklemek mümkün. MMS'in SMS (kısa mesaj) teknolojisine göre en belirgin ve ilgi çekici farkı metinle sınırlı kalmaması. MMS'le dijital kameralardan...

Devamı...

Mailing List Nedir?

Mailing  List Nedir? Kullanıcının tek bir adrese mesaj göndererek, üye olan kullanıcılara bu mesajın dağılmasını sağlayan mesajlaşma sistemi. Mail grupları olarak adlandırılan bu sistem sayesinde, İnternet üzerinde bir çok konuda gruplar, birbirleri ile...

Devamı...Toplam Ziyaret: 736710 Online Ziyaretçi: 2 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 1023262 Bugünlük Ziyaret: 117