Site Map

Bugün : 25.05.2024

Kütüphane

Kütüphane » T

Token Nedir?

Token Nedir? Belirli hizmetleri edinmek ve kullanmak amacıyla bir oturumda kullanıcılara dinamik bir paylaşım planına göre atanan, örneğin, bir bayrak ya da öykünülmeyen bir bit dizisi gibi, özgül bit örüntüsüdür.

Devamı...

Time-to-Live Nedir?

Time-to-Live  Nedir? Internet ağında paketlerin sonsuza değin dolanıp durmalarını ve dolayısıyla protokol hatalarına yol açmalarını engellemek üzere saniye ya da düğümden düğüme hoplama sayısı olarak biçilen ömürdür.

Devamı...

Time Delay Nedir?

Time Delay Nedir? Bir sisteme verilen uyarı ile bu işaretin başka bir noktada etkisinin ortaya çıkışı arasında geçen süredir.

Devamı...

TDMA Nedir?

TDMA(Time-Division Multiple Access) Nedir? Her bir veri terminaline, zaman içinde değişen isteklere göre zaman dilimleri atayarak çoklu erişimin gerçeklenmesidir.

Devamı...

Trigger Nedir?

Trigger Nedir? Çoğunlukla dış ortamdan yapılan bir müdahale ile bir bilgisayar programının yürütüme konmasına yol açmadır.

Devamı...

Touch Pad Nedir?

Touch Pad Nedir? Taşınır bilgisayarlarda imlecin hareketini kontrol etmek için kullanılan dokunmaya duyarlı küçük alandır.

Devamı...

Thinning Nedir?

Thinning Nedir? Bilgisayar grafiğinde, ikili imge nesnelerini, nesnenin topolojisini bozmadan, tek bir piksel kalınlığında bir çizgiye indirgeyen morfolojik işlemdir.

Devamı...

Tablet PC Nedir?

Tablet PC Nedir? Bir dizüstü bilgisayardan daha derlitoplu ve tablet kalemi ile dış yüzeyindeki ekranla etkileşim kurulabilen bilgisayardır.

Devamı...

Trojan Nedir ?

Trojan Nedir ? Trojan ( Truva Atı ) iki kısımdan oluşan ve uzaktan sahibi tarafından kontrol edilerek kullanılan Casus programlara verilen genel isimdir. Bu casus programlar sayesinde işini iyi bilen hackerlar yada uzman güvenlikciler değil, bu işlere yeni başlamış uzmanlaşmamız...

Devamı...

T-1 Nedir?

T-1 Nedir? T-1 iki nokta arasında saniyede 1.544Mbit veri transfer hızını destekleyen özel bir telefon hattı bağlantısı olarak düşünülebilir. Bir T-1 hattında 24 ayrı kanal vardır, her kanaldan da saniyede 64Kbit veri transfer edilir. Her kanal ayrı ayrı veri veya...

Devamı...Toplam Ziyaret: 917455 Online Ziyaretçi: 2 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 1248168 Bugünlük Ziyaret: 174