Site Map

Bugün : 25.05.2024

Kütüphane

Kütüphane » T

Tuval Nedir?

Tuval Nedir? Üzerine resim yapılan, gerdirilmiş keten, kenevir veya pamuklu kaba kumaş.Bu kumaşın üzerine yapılmış tablo.

Devamı...

Trigger Nedir?

Trigger Nedir? Çoğunlukla dış ortamdan yapılan bir müdahale ile bir bilgisayar programının yürütüme konmasına yol açma.

Devamı...

Toolbar Nedir?

Toolbar Nedir? Grafik arayüzlü bilgisayarlarda, kullanıcının fare tıklaması ile harekete geçirebileceği fonksiyonların simgelerini içeren yatay, dikey ya da kutu biçimindeki şekil.

Devamı...

Threshold Nedir?

Threshold Nedir? Üstünde olunduğunda bir şeyin doğru olduğu ya da çalışır duruma geçtiği, altında olduğunda da tersinin geçerli olduğu değer, düzey ya da nokta.

Devamı...

TDM Nedir?

TDM Nedir? Sayısal veri iletiminde, işaret simgelerinin çoğullanmasının zaman ekseninin dilimleri içinde yapılması. Bit serpiştirme ya da karakter serpiştirme yöntemine dayanan ve düşük hızdaki kaynakların verilerini tek bir modem üzerinden...

Devamı...

Telnet Nedir?

Telnet Nedir? TCP/IP üzerinde çalışan ve uzaktaki bir bilgisayara erişip ekranda o sistem yakındaymış gibi çalışma ortamı sağlayan uygulama protokolü.

Devamı...

Tram Nedir?

Tram Nedir? Tram; yarım ton (çok ton ya da half tone) orijinalleri tek tona indirmeye yarayan noktalar veya dokular topluluğudur. 
Günümüzde Matbaacılıkta, standart tram ve kristal tram olarak iki çeşit tram kullanılır. Standart tramlarda; bir cm'lik...

Devamı...Toplam Ziyaret: 917457 Online Ziyaretçi: 3 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 1248174 Bugünlük Ziyaret: 175