Site Map

Bugün : 23.01.2022

KurulduÄŸu günden beri onlarca kiÅŸinin yararlandığı ÇUBÄ°TED kursları özellikle geleceÄŸin mesleklerine dair eÄŸitimler içermektedir. BiliÅŸim Teknolojileri alanında verilen eÄŸitimlerden biri Web Tasarım olup, 80 saat sürecek eÄŸitimlerden oluÅŸmaktadır.

Kimler Katılabilir, Yaş Sınırı Var mı?
ÇUBÄ°TED Adana web tasarım kursuna herkes baÅŸvurabilir.

EÄŸitim içeriÄŸi Nedir?
ÇUBÄ°TED Adana Web Tasarım Kursuna katılanlara sıfırdan web site hazırlama ve yayınlama yeteneÄŸi kazandırılmaktadır. Bu kapsamda 72 saat sürecek olan eÄŸitim bir çok modülden oluÅŸmaktadır. Onların içinde en önemlisi HTML ve CSS olup, aynı ÅŸekilde web sitelerinde kullanılan resimlerin düzenlenmesi, profesyonel resimler hazırlalayabilmek için gerekli olan Photoshop programı öÄŸretilmektedir.

Photoshop 
Photoshop ile en özel grafikleri hazırlayabilirsiniz. Web tasarım ile grafikler olmazsa olmaz kavramlardan birisidir. Sitenin güzel bir görünümü için grafik ve resimlerden faydalanmanız gerekmektedir. Adobe Photoshop ile en özel web grafikleri düzenlenebilir yada sıfırdan hazırlayabilirsiniz. Web siteleri resim olmadan pek keyif verici olmazlar, lakin amatörce eklenen bir resimde ziyaretçiyi bunaltır ve siteden çıkmasını saÄŸlar, bu nedenle görsellerimizi Adobe Photoshop ile sitemize uygun hale getirerek ekleyeceÄŸiz.

Domain (URL)
Çocuk doÄŸunca bir isim verilir, Ä°nternet siteleri de öyledir. Orjinal hali telefon numarası gibi bir kaç rakamdan oluÅŸmakta olup, buna ise Ä°P adresi denmektedir. fakat ziyaretçilerin aklında kalmadığı için buna bir isim (Domain) entegre edilir ve akılda kalıcı hale gelir. Domain adres yıllık kiralama ÅŸeklinde tahsis edilen isimler olup, uzantısına göre (.com .net .org .com.tr gen.tr .tv) gibi boÅŸ olanı seçebilir.

Hosting
Web sitemiz için gerekli sayfaları hazırladık ve bilgisayarımızda bekliyor. Bu ÅŸekilde hazırladığımız siteyi ve sayfaları bizden baÅŸkasının görme imkanı yoktur. Onları insanların 24 saat görebilecekleri bir ortama atmalıyız. Bunun içinde sunuculardan faydalanacağız. Sunucunun en küçük parçası olan Reseller yada Hosting alarak sitemizin dosyalarını orada barındıracağız. Sunucu hiç bir ÅŸekilde kapanmaması 365 gün 24 saat çalışması gerekir. Çünkü sunucu kapanması demek sitenizin kapanması anlamına gelir. O nedenle kaliteli firmalardan almalısınız yoksa siteniz sık sık kapanır, buda bir web site sahibi için oldukça üzücüdür. Hosting bir sitenin güvenlik ve iÅŸleyiÅŸi ile en önemli detaylardan birisi olup, özellikle CPANEL özelliÄŸi olan yönetim panellerini tercih etmelisiniz. Ä°yi bir hosting nasıl olmalı, hosting nereden alınır gibi konuları yine bilgilendirme kısmında ele alacağız.

FTP
Web sitemizin sayfalarını hazırladıktan sonra ihtiyacımız olan Domain ve Hosting olacaktır. Bunları da elde ettikten sonra artık web sitemizin içeriÄŸini yayınlama vaktidir. Hazırladığımız sayfaları, resimleri vb. içerikleri sunucuya yüklemek için en çok kullanılan yöntem FTP (File Transfer Protocol) olup, hosting aldığınız firmanın size vereceÄŸi ÅŸifre ile baÄŸlantı kuruyor ve dosyalarımızı yüklüyoruz.

Mobil Uyumlu Siteler Yapmalısınız
GeliÅŸen teknoloji kocaman bilgisayarlar yerine daha küçük hatta yanımızda sürekli taşımamızı mümkün kılan akıllı telefon ve tablet bilgisayarları ön plana çıkarmıştır. Mevcut siteler bilgisayar ekranları baz alınarak tasarlandığı için ÅŸuan akıllı telefon ve tabletlerde kullanımı çok rahat olmayabilir. Google bunun için özel bir talimat yayınlamış ve mobil uyumlu sitelerin Seo açısından avantajlı olacağını belirtmiÅŸtir. Mobil uyumlu siteler akıllı telefon yada tablet ile girildiÄŸinde ekran boyu o cihaza göre uyum saÄŸlamasıdır.

Adana Web Tasarım Kursu  Toplamda 72 saat sürecek olup Sınıflarımız 15 kiÅŸi ile sınırlıdır.

Ä°letiÅŸim Sekmesinden Bize UlaÅŸarak Ön Kayıt Yaptıra bilirsiniz.

Adana web tasarım kursu

 

 Toplam Ziyaret: 974826 Online Ziyaretçi: 3 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 1425 Bugünlük Ziyaret: 107