Site Map

Bugün : 23.01.2022

Maker Atölyesinde Neler Yapılıyor?

Çocuklar bu atölyede sensörler kullanarak etkileÅŸimli robotlar yapıyorlar, tasarlamayı, düÅŸünmeyi ve sorun çözmeyi öÄŸreniyorlar. Bu atölye sayesinde çocuÄŸunuzun içindeki maker ruhu ortaya çıkıyor. Bu atölye çocuÄŸunuzun hayal ettiklerini gerçekten yapabileceklerini öÄŸretiyor ve nasıl yaparım sorusunun cevabının çok basit olduÄŸunu öÄŸreniyorlar.

Atölyenin asıl amacı mühendis gibi projeler geliÅŸtirmelerini saÄŸlamaktır. Arduino ile elektroniÄŸi kullanarak kendi robotlarını, kendi elektronik projelerini hayata geçirebilecekleri platformlar öÄŸretilmektedir.

Kodlama eÄŸitimi ile çocuklar analitik düÅŸünme, sorun çözme ve kavrama yeteneÄŸi kazanacaklar. Günümüzde kodlama ikinci bir dil olarak kabul edilmektedir. Bu atölyelerin amacı sadece oyun oynayan deÄŸil, kendi oyununu yazan bireyler yetiÅŸtirmektir.

Maker EÄŸitimi ile Neler Hedefleniyor?

Maker hareketi bütün dünyada ve Türkiye' de büyüyen bir yaratıcılık akımıdır. Amaç teknoloji ve kiÅŸisel tasarım ile bireylerin daha üretken ve daha yaratıcı hale gelmesidir. Yapılan deneysel çalışmalar sonucunda erken yaÅŸta gerçekleÅŸtirilen ve öÄŸrenilen aktivitelerin, insan zihninin geliÅŸiminde önemli bir paya sahip olduÄŸu kanaatine varılmıştır. Belirli bir yaÅŸtan sonra zihnin geliÅŸimi yavaÅŸlar ve kapasitesi azalır. Bu nedenle mümkün olduÄŸunca erken yaÅŸlarda beynin yaratıcılığını ve kapasitesini arttırmak gerekmektedir. Bu da maker eÄŸitim hareketi ile desteklenerek gerçekleÅŸtirilmektedir. Son yıllarda gençleri ve çocukları bu bilinçle yetiÅŸtirmek, onlara erken yaÅŸlarda bir ÅŸeyler yapmayı, tasarlamayı öÄŸretmek üzerine kapsamlı organizasyonlar ve çalışmalar baÅŸlamıştır. Biz de çocukların geliÅŸme döneminde kendi kendilerini keÅŸfetmelerine destek olarak geleceÄŸin özgür ve özgün tasarımcılarına en doÄŸru yolu göstermeyi hedefliyoruz.Toplam Ziyaret: 974804 Online Ziyaretçi: 2 Bu Sayfaya Toplam Ziyaret: 1043 Bugünlük Ziyaret: 107